Biżuteria ślubna

Biżuteria ślubna łączy się Tobie lub z pierścionkiem zaręczynowym, bądź z obrączką. W niegdysiejszych czasach zostały to przymioty zamienne. W starożytności istniał obyczaj zamieniania się pierścieniami jako poręki pewnej umowy, którą zawierały ze sobą rodziny, które konsolidował ślub młodych. Obrączka była dlatego i zeznaniem zaręczyn jak również ślubu, który bazował jedynie na wygłoszeniu zawartości mowy.

W średniowieczu absztyfikanci wymieniali się pierścieniami na dowód kochania i, jak w większości wypadków, na dowód poręki rychłego zadzierzgnięcia stadła. Były to albo wartościowe obrączki czy też pierścienie z drogocennymi kamieniami. Kościół bezzwłocznie potwierdził ten obrządek i wymiana pierścieni była modłą rautu religijnego.

W aktualnych czasach charakteryzuje się te dwa warianty pierścieni. Biżuteria ślubna to podobnie jak pierścionek zaręczynowy podarowany – jak w Rzymie – w ramach sugestii stadła i obrączki, którymi fatyganci zamieniają się przed ołtarzem na symbol przynależności do siebie nawzajem.

Współcześnie biżuteria ta nie pełni już tak znacznej funkcji jak ongiś, kiedy narzeczeństwo i małżeństwo traktowano zabójczo serio, jako immanentny związek dwóch person i dwóch rodzin, jednakże do tej pory jest ważnym symbolem kochania między kobietą, a mężczyzną.
Polecamy: bolerka komunijne.