Jak przygotować ceremonię zaślubin

Nadszedł ten dzień – twój chłopak ci się oświadczył. Rozpoczynasz planowanie ślubu. Na pewno pragniesz, aby był jak z bajki – jak więc to zrobić?

Przede wszystkim pomyśl nad tym gdzie twój ślub marzeń ma się odbyć – może jest to niewielki kościółek gdzieś w górach, a może piękny park w okolicy twojego domu? Może twój wymarzony ślub odbędzie się w pałacyku? Od tego jaką podejmiesz decyzję dotyczącą miejsca zależy jak będzie wyglądać cała ceremonia.

Później pomyśl nad tym ile osób chcesz zaprosić na ślub Warszawa i jeszcze raz pomyśl nad lokacją. Może się bowiem zdarzyć tak, że wybrany przez ciebie obiekt nie pomieści tak wielu osób.

Następnym krokiem powinna być rozmowa z kapłanem, który udzieli sakramentu małżeństwa. Miej wszystkie niezbędne dokumenty. Brak jakichś formalności może sprawić, że twój wymarzony ślub przemieni się w koszmar. A na tym nikomu nie zależy. Dowiedz się także jakim człowiekiem jest wybrany ksiądz, jakie kazania na ogół prawi na Mszy Św. Może się przecież okazać, że jego styl zupełnie nie będzie ci odpowiadał. Jeśli tak faktycznie będzie – pamiętaj – nie rób nic na siłę. Poszukaj księdza, który stanie się dla ciebie wzorem – to przecież on będzie was prowadzić na tej trudnej drodze, stając się duchowym przewodnikiem.

Dopiero gdy już ustaliłaś wszystko w sprawie miejsca oraz kapłana spróbuj zastanawiać się nad wystrojem sali i suknią ślubną. Zwykle jest też tak, że ty musisz podjąć decyzję jak będzie wyglądać suknia każdej druhny. Staraj się by pasowały one wyglądem do miejsca, w którym odbywa się ślub. Niech dekoracje na sali będą w ciekawy sposób zgrywały się z twoim wyglądem – to nada twojemu ślubowi stylu i elegancji.

Dbaj o to aby każdy drobiazg dopiąć na przysłowiowy ostatni guzik. Ślub to cudowne wydarzenie i musi być niezapomniany. Co więcej ślub powinien być taki, by pasował tobie – pamiętaj o tym. Dlatego jeśli pragniesz małego kameralnego przyjęcia zignoruj marudzenie rodziny. Postępuj tak, by było to zdarzenie niezapomniane – oczywiście pozytywnie. Powodzenia na nowej ścieżce życia! Polecamy wszystko na chrzest.