Makijaż doskonały

Idealny makijaż składa się z kilku podstawowych elementów, które umiejętnie połączone tworzą niepowtarzalny efekt wizualny. Fundamentalną zasadą tworzenia make-up’u jest podkreślenie walorów urody, przy jednoczesnym maskowaniu wszelkich mankamentów.

Panuje przekonanie, że tylko stylista potrafi wykreować wizerunek doskonały, jednak znajomość kilku podstawowych zasad tworzenia makijażu umożliwi prawdziwą metamorfozę, która wydobędzie wszystko to, co najpiękniejsze w wyglądzie. Estetyczny wygląd to przede wszystkim prawidłowe połączenie idealnej cery, pięknych oczu i wyrazistych ust. Każdy element twarzy musi być umiejętnie podkreślony, zgodnie z typem urody i wiekiem kobiety.

Wymarzony makijaż można stworzyć, sięgając po kosmetyki Rimmel, Bourjois czy Maybelline. Producenci oferują bogate zestawy, w których znajdują się kremy, podkłady, pudry, tusze, cienie, pomadki niezbędne przy wykonywaniu makijażu. Każda kobieta może z łatwością dobrać komplet kosmetyków idealny do swojej cery i typu urody.

Pierwszym etapem tworzenia makijażu jest zawsze przygotowanie skóry, poprzez jej oczyszczenie i nawilżenie. W osiągnięciu świeżości i elastyczności pomagają kremy, ale też podkład Max Factor Colour Adapt, który doskonale współgra z kolorem skóry. Najczęściej popełnianym błędem jest nakładanie zbyt grubej warstwy podkładu, a w dalszej kolejności pudru, co zazwyczaj prowadzi do powstania grubej warstwy, która wygląda nienaturalnie i ciężko. Konieczny jest umiar, który ogranicza się tylko do delikatnego zatuszowania mankamentów. Cera bowiem musi pozostać świeża, a skóra na twarzy elastyczna i lekka. Jeśli nie występują większe problemy z cerą, wówczas można ograniczyć się tylko do nałożenia korektora rozjaśniającego pod oczy i  w okolicach nosa. Dzięki temu twarz będzie wyglądała na młodszą i wypoczętą.

Oczy to jeden z najważniejszych elementów, a umiejętnie podkreślone mogą czynić wspaniałe wrażenie. Cienie nakładane na powieki zawsze powinny być dobrane do koloru tęczówki, tak aby tworzyły z nią kontrast. Jasne odcienie optycznie powiększają oko, natomiast ciemne, czynią je mniejszym. Do delikatnie podkreślonych cieniem powiek pięknie wyglądają długie, podkręcone i gęste rzęsy, które są pragnieniem każdej kobiety. Ponieważ nie zawsze rzęsy mają wszystkie te cechy, doskonałym rozwiązaniem jest tusz Loreal Lash Architect 4 D o właściwościach pogrubiająco-podkręcających. Bardzo duże znaczenie mają również brwi, które kolorem i kształtem muszą być dopasowane to typu urody.

Idealny makijaż to również wyraziste usta, dokładnie zarysowane, jednak z uwzględnieniem ich naturalnego kształtu. Usta duże i pełne nie powinny być malowane szminkami i błyszczykami jasnymi, nie wolno też podkreślać ich zewnętrznej krawędzi konturówką. Są to zasady właściwe tylko ustom wąskim i cienkim, które chcemy optycznie zwiększyć.
Polecamy: pelerynki komunijne.