Trendy ślubne: Eko

Planując ślub i przyjęcie weselne warto zapoznać się z aktualnymi trendami dotyczącymi zarówno sukien ślubnych jak i dekoracji sal weselnych. Z roku na rok moda ulega zmianom, dlatego zanim przyszła Para Młoda podejmie decyzje należy poznać obowiązujące w tym sezonie trendy ślubne.

W sezonie 2011 panuje wiele modnych nurtów ślubnych. Jednym z nich jest nurt Eko, promujący ekologiczne rozwiązania dotyczące dekoracji oraz menu. Jeśli przyszli Nowożeńcy zafascynowani są życiem w zgodzie z naturą i filozofią ekologiczną ten pomysł stworzony jest właśnie dla nich.

Wybierając strój ślubny zarówno przyszła „Eko” Panna Młoda jak i „Eko” Pan Młody powinni wziąć pod uwagę wypożyczenie strojów. Suknie ślubne, garnitury czy smokingi w wypożyczalniach kosztują nawet 80% mniej niż stroje w salonach. Panna Młoda nie powinna się obawiać o jakość sukni, ponieważ wypożyczona jest gruntownie czyszczona i odświeżana.

Planując ślub w stylu „Eko” należy stosować w dekoracjach sal weselnych materiały naturalne, ekologiczne takie jak papier, słoma, polne kwiaty, szyszki, ozdobne kamyczki czy muszle. W bukiecie ślubnym oraz bukietach na stołach, powinny znaleźć się sezonowe kwiaty ogrodowe i łąkowe, z których można stworzyć własnoręcznie naprawdę piękne i niepowtarzalne kompozycje.

Proponuje się w menu wykorzystać mięso, owoce i warzywa z hodowli ekologicznych, jednak ich zdobycie jest trudne i znacznie podnosi koszty wesela, dlatego nie każdy może się ta to zdecydować.

Przyszłym Parom Młodym warto polecić organizację ślubu i wesela w stylu „Eko”. Jest to nie tylko bardzo oryginalny pomysł, ale także sposób na ograniczenie budżetu do minimum. Organizacja przyjęcia w stylu „Eko” pobudza wyobraźnię i pozwala wykorzystywać niezwykłe materiały dekoracyjne.
Zobacz pasmanteria Łódź.